Кошик
826 відгуків
Замовте продукцію та переконайтеся у якості.Замовити продукцію
AutoLk24

Потрібна підсвітка номера? Штраф за недотримання

Потрібна підсвітка номера? Штраф за недотримання

Led підсвічування в авто створена для того, щоб забезпечувати читабельність номерів, присвоєних транспортного засобу. Це незамінний елемент, без якого машина просто не може законно переміщатися по дорогах вночі. Відсутність відповідної підсвічування карається законом і за це передбачено штраф. Також штрафні санкції накладаються на автовласника, у разі невідповідності підсвічування заднього номера встановленим нормам. Це включає поломку, забруднення або ж відсутність місця для освітлення. Але варто враховувати, що необхідність підсвічування передбачена виключно для задніх, вимог щодо освітлення передніх номерів поки не пред'являється.

Світлодіодне підсвічування на авто та її особливості

Функціональність автомобіля не постраждає і не покращиться від наявності або відсутності підсвічування. Вона треба виключно для забезпечення читабельності номерного знака. Недотримання експлуатаційних норм або установки елементів освітлення загрожує деякими санкціями.

Підсвічування зобов'язана виконувати свою функцію і бути яскравою, маючи стандартний відтінок. Кращим варіантом вважається біла підсвітка номера, хоча деякі автовласники вирішують прикрасити свій транспортний засіб. Якщо говорити про інших кольорах, то варто враховувати.

  1. Спереду дозволяється встановлювати виключно білі, жовті або оранжеві вогні.
  2. Ззаду допустимі освітлювальні прилади жовтого, оранжевого або червоного відтінку.
  3. Сині лампи доречні при організації додаткового підсвічування, оформленні денних ходових або габаритних вогнів. Хоча цього кольору і немає в дозволеному списку.

Додаткові світлові або світловідбиваючі прилади червоного кольору заборонено монтувати спереду. Також не можна встановлювати автомобільні діодні лампочки нестандартного фіолетового, коричневого або зеленого кольорів.

Всі лампи повинні світитися постійно, якщо кілька перегорить, потрібно відразу ж здійснити заміну, інакше реєстраційний знак не вийде розрізнити і водієві доведеться заплатити штраф.

Яким може бути штраф за підсвітку номера?

Водій кожного транспортного засобу зобов'язаний забезпечити його читабельність реєстраційного знака. Тому передбачена можливість установки підсвічування, якщо ж такої немає, але є дійсний талон проходження техогляду, співробітник поліції повинен накласти штраф. У разі її поломки водія чекає штраф 170 грн, згідно 121 ст., частина 6 Купап. При повторному порушенні протягом року штраф збільшується до 255 гривень або його можуть замінити громадськими роботами на строк 30-40 годин (стаття 121, частина 7).

Під влади поліцейського є не тільки перевірка led підсвічування, але ще і усунення водія від керування машиною у випадку її несправності або відсутності. При цьому колеса транспортного засобу блокуються або авто відправляється на спецмайданчик, де несправність не буде усунена. Тимчасове затримання відбувається в присутності свідків і інспектор складає акт огляду, копія якого передається водієві. Іноді уникнути затримання машини можна, але для цього потрібно усунути несправність безпосередньо на місці. При цьому водієві доведеться сплатити штраф за використання несправного транспорту.

Також періодично вдається уникнути санкцій і обійтися тільки усним попередженням, якщо поломка сталася безпосередньо в дорозі. Але подібне трапляється досить рідко. Саме тому виїжджаючи зі стоянки або гаража потрібно обов'язково перевіряти працездатність підсвічування.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner